Włochy – piękny kraj, zobacz dlaczego warto go odwiedzić

włochy

Włochy to piękny kraj, warto go odwiedzić

Do Włoch warto się wybrać o każdej porze roku. Kraj jest wyjątkowy, ma wiele uroku i nadaje się do podziwiania. Włochy są doskonałą destynacją na letnie lub zimowe wojaże. Dzieciaki uwielbiają włoskie morza, dorośli także chcą wylegiwać się na plażach i miło spędzać czas. Jednak nie tylko słodkie lenistwo, czyli dolce far niente sprawdza się w tym kraju. 

Co warto robić we Włoszech?

Włochy to kraj na relaks, plażowanie oraz opalanie. Jednak jest to także kraj, który trzeba zwiedzić. Co warto zwiedzić w tym państwie? Zdecydowanie wszystko: poczynając od Rzymu i jego atrakcji, szczególnie tych z czasów starożytności, a na południowych Włoszech kończąc – Sycylia i Sardynia to przepiękne miejsca, które dają wiedzę o tym kraju i są sposobem na poznanie innej kultury.

Zdecydowanie warto odwiedzić ten kraj i rozkoszować się jego urodą. Florencja w Toskanii to piękno rzeźb, starego Rynku, Galerii Ufizzi oraz Arno, rzeki, która przepływa przez to miasto. Ponte Vecchio, czyli Most Złotników, to wyjątkowy most, najbardziej znany w stolicy Toskanii.

Koniecznie trzeba zwiedzić Sienę, Lukkę, San Giminiano (włoski Manhattan z wieloma wieżami). Bolonia, stolica Emilii Romanii, to miasto słynące z doskonałej kuchni oraz pięknych zabytków. Kościoły, zamki oraz budynki o czerwonych murach to znaki firmowe tego miasta. Emilia Romania słynie z doskonałej kuchni, mortadeli, kiełbas oraz serów. Najlepsze tortellini i tortelloni są serwowane w tym regionie. Potrawy z Emilii Romanii są kaloryczne i tłuste, ale mają swoich zwolenników.

Jeśli chcieliby Państwo skosztować pysznej pizzy to należy wybrać się na południe Włoch – tam jest najlepsza pizza i do tego doskonale białe i czerwone wina. Włoska kuchnia z południa tego kraju jest lżejsza, śródziemnomorska, a takie jedzenie na pewno jest godne polecenia. 

Co warto przywieźć z Włoch?

Na pewno warto przywieźć ser parmezan, doskonałe wina, np. San Giovese, kiełbasy oraz słodycze – doskonałe są czekoladki o nazwie Bacci di Perugia, co oznacza całuski z Peruggi. Mają w środku orzeszek, a niektóre nawet kryją wróżbę. Warto przywieźć ciastka mandorlata, czyli z migdałami.

Moczy się je w winie, kawie lub herbacie i zjada na podwieczorek. Z Włoch przywieźć można też wspaniałe buty, torebki i ubrania. Najpiękniejsze i najmodniejsze ubrania sprzedawane są w Mediolanie. To miasto mody zachwyca wszystkich i daje im wiele miłych chwil.

 „Altezza mezza bellezza” – Wysoki wzrost to połowa urody.

Włochy to doskonałe jedzenie, wspaniałe zabytki, wyśmienite wina i bajeczny klimat – ciepło jest tam prawie przez cały rok, a zimy są raczej łagodne, przeważnie ok. 10 stopni Celsjusza jest w zimie we Włoszech. W lecie temperatury dochodzą nawet do 45 stopni Celsjusza.

Najlepiej kupić wycieczkę do Włoch w maju lub wrześniu – temperatury są najbardziej przyjazne. W lipcu i sierpniu we Włoszech panują upały, poza tym sierpień to miesiąc urlopowy w tym kraju i wszyscy Włosi oblegają wiele atrakcyjnych miejsc i wszędzie jest tłoczno. Wrzesień, październik, a nawet listopad to dobre miesiące na zwiedzanie tego pięknego kraju.