Miasto czy wieś? Gdzie lepiej mieszkać?

Gdzie lepiej mieszkać?

Polacy zastanawiają się gdzie lepiej jest mieszkać? Na wsi czy w mieście? Na pewno lepiej jest znaleźć mieszkanie w ciekawym miejscu, z dostępem do rozrywek i restauracji – takie miejsce to na pewno miasto. Jednak jest to oferta dla osób młodych, dynamicznych, lubiących rozrywkę.

Osoby dojrzałe cenią spokój i relaks – dla nich dobre będzie małe, spokojne miasto lub wieś. W małym miasteczku czas płynie wolniej, ludzie nie śpieszą się, miło spędzają czas. Nie ma tak wielu samochodów, ruch jest też mniejszy. Na wsi można mieć duży dom, sad, miejsce do uprawiania warzyw i owoców.

W takim miejscu każdemu żyje się lepiej i spokojniej. Jest to na pewno oferta dla osób dojrzałych, nieraz na emeryturze. Spokojne spędzanie wolnego czasu to dobra oferta, a Polacy szukają takich atrakcji.

Natura, własne warzywa i owoce są sposobem na zdrowe odżywianie oraz optymalne życie. Na pewno warto wybrać to, co się sprawdza i pozwala o wiele lepiej żyć.

Co przemawia za życiem w dużym mieście?

Życie w dużym mieście to dostęp do:

  • edukacji
  • kultury
  • wydarzeń kulturalnych, kin, muzeów i opery;
  • lekarza i szpitali – jest to bardzo ważne dla osób starszych
  • uczelni wyższych
  • wielu miejsc pracy

Życie w małym miasteczku oznacza:

  • spokój
  • więcej zieleni
  • zrównoważony styl życia, ale mniej miejsc pracy, węższą ofertę kulturalną oraz mniej atrakcji

Życie na wsi to slow life, dostęp do natury, spokój, cisza, ale też utrudniony dostęp do koncertów, kin, teatrów oraz rozrywek. Coraz więcej osób wybiera spokojne życie na wsi, aby ukoić nerwy i uwolnić się od pośpiechu, pogoni za pieniędzmi i karierą. Domy na wsi często kupują ludzie kultury, którzy chcą pisać w spokoju książki, znaleźć czas, aby wejrzeć w głąb siebie. To dla nich doskonały wybór.

Małe miasteczko oraz wieś oznacza konieczność transportu – dobrze jest mieć własne auto, przejechać nim do miasta, być mobilnym. Brak samochodu skazuje na jazdę autobusami czy pociągami, zabiera wiele możliwości. Wiele osób kupuje auto, by mieć niezależność oraz wolność przemieszczania się. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, które warto przetestować. Polacy lubią jazdę samochodem, doceniają mobilność, dlatego polskie drogi są zatłoczone i coraz większy smog jest w całym kraju.

Wybór dobrego miejsca do życia to podstawa, warto znaleźć miejsce, w którym można miło spędzić czas i spokojnie żyć. Duże miasto oznacza anonimowość, pęd, ruch. smog i brak spokoju. Małe miasto to spokój i zieleń, dzięki czemu żyje się lepiej oraz w sposób zrównoważony. Jest to na pewno sposób na życie w zgodzie z naturą oraz bez problemów cywilizacji.

Jeśli ktoś planuje karierę w korporacji czy innej firmie i chce pracować od rana do wieczora to powinien koniecznie zostać w dużym mieście. Tam będzie mógł tak żyć. Jeśli ktoś chce mieć własne gospodarstwo, sad czy duży ogród to zdecydowanie wieś powinna być jego wyborem. Jeśli ktoś jest zamożny to może mieszkać w mieście i mieć własny dom na wsi – taki dom na weekendowe i wakacyjne pobyty. Możliwości jest wiele, dlatego warto o nich pomyśleć.