Slow life – co to takiego jest?

slow life

Styl życia może być zróżnicowany

Styl życia to styl funkcjonowania. Wiele osób docenia to, ze może wybrać styl życia i układać sobie życie tak, jak tego chce. Obecnie panuje moda na slow life, czyli powolne życie. W czasach pełnych pracy, wielu zadań takie powolne życie staje się upragnione przez wiele osób. Jeśli nie mogą na co dzień żyć wolno to prowadzą takie życie w weekendy. Jest to dla nich dobre rozwiązanie, ale nie idealne. Najlepiej byłoby prowadzić slow life przez cały czas, żyjąc nieśpiesznie, z rytmem natury oraz według własnych potrzeb. 

Styl życia jest wyborem wielu osób, jest to sprawa ważna i mająca znaczenie. Warto pozwolić sobie na takie funkcjonowanie – jeśli nie można inaczej to chociaż podczas wakacji czy urlopu.

slow life

Slow, czyli zdrowo

Fast life, fast food to przeżytek – badania naukowców pokazały, że fast food jest niezdrowy – tłuste jedzenie, przygotowane na oleju, szybko i byle jak. Nie tego oczekują ludzie. Slow food to jedzenie porządnej jakości, wartościowe, zawierające odpowiednie składniki. Takie jedzenie przypada do gustu setkom osób na całym świecie.

Kto wprowadził slow food do życia publicznego? Oczywiście Włosi, smakosze wina, życia, osoby unikające pośpiechu, ceniące sobie jakość oraz smak. Karierę robi też slow sex, czyli seks w odpowiedniej oprawie, bez pośpiechu, smakowany przez dwie osoby. Styl życia może być różnorodny, ale zawsze sprawdza się to, co naturalne, dobre dla człowieka, kojące nerwy.

Dlaczego warto wybrać slow life?

Powodów jest wiele:

  • życie slow jest przyjemne
  • wolne funkcjonowanie jest zdrowe
  • stres znika z życia osób żyjących wolniej
  • lekarze radzą zapracowanym osobom zwolnić i unikać nadmiernych napięć
  • wolne życie to szczęście, radość, koncentrowanie się na drobiazgach
  • Włosi czy Hiszpanie żyją wolniej, są szczęśliwi i dobrze im się wiedzie – nie mają tak często zawałów i chorób wynikających ze stresującego stylu życia.

Slow to szczęśliwy, wolny, żyjący pełnią życia. Slow life robi karierę, ludzie za nim tęsknią. Nie zawsze są to emeryci, którzy na takie slow life mogą sobie pozwolić, ale też osoby wykonujące inne zawody mają szansę na zwolnienie tempa i życie na spokojnie, bez pośpiechu, bez zbędnych i szkodliwych emocji.

Szwedzi docenili slow life i starają się wprowadzać je do życia zawodowego. Może warto podążyć ich śladem i żyć inaczej? Styl życia to nasz wybór, warto zwolnić zawsze wtedy, gdy mamy taką okazję.

Slow w wielu sferach

Slow life, slow food, slow fashion, slow cosmetics czy slow parenting – widać jak szeroko stosowane jest to określenie. Nie chcemy być fast, czyli szybcy. Potrzebujemy nieraz zwolnić i żyć przyjemniej, wolniej, bez stresów i napięć. Jest to całkiem naturalna potrzeba każdego człowieka. Wolniejsze życie to celebrowanie miłości, bliskości, rodzicielstwa. W ten sposób nie umkną nam ważne chwile, gdy będziemy biegli za pieniędzmi czy karierą.

Życie slow ma wartość, smak, ma też cenę – osoby wybierające ten styl życia wolą być niż mieć i to jest dobry wybór. Można mieć szczęśliwą rodzinę, ale nie mieć stu par butów czy luksusowego samochodu i kilku domów. To zdecydowanie lepszy wybór.