W jaki sposób podróże rozwijają?

Kiedyś Polacy nie podróżowali

Dzisiaj zarobki wzrosły i coraz więcej osób podejmuje podróże po całym świecie. Nie każda osoba ma zasoby finansowe umożliwiające długie i dalekie podróże, ale coraz więcej osób pozwala sobie na poznawanie świata – jeśli nie ma pieniędzy na loty do Afryki czy Ameryki Południowej, to znajdą się fundusze na poznawanie Polski, Czech czy Niemiec. Inne kraje także zasługują na poznanie – Węgry, Włochy, Hiszpania – Europa jest kontynentem obfitującym w wiele atrakcji. 

Dokąd warto pojechać?

Najpierw trzeba zwiedzić własny kraj, a później trzeba poznać sąsiednie państwa. Na początek stolice – Pragę, Berlin, Bratysławę. Polacy lubią też poznać Ukrainę, a szczególnie Kijów, Lwów oraz Odessę. Te miasta są piękne, historyczne, zasługują na poznanie. Później Włochy – kolebka cywilizacji, piękny kraj, w którym atrakcji nie brakuje – wyjątkowe zabytki, pyszne jedzenie, wyśmienite wina, doskonała oliwa. Na początek trzeba poznać Rzym, stolicę Włoch, a później warto wybrać się do malowniczej Toskanii, szczególnie do małych miasteczek, nie tylko do Florencji. Sycylia i Sardynia także mają wielki urok.

Hiszpania to nie tylko Madryt, ale też tysiące miast, miasteczek i pięknych wiosek. Urlop spędzony w tym kraju będzie doskonałym wyborem dla każdego. 

Wyjazdy można podzielić na dwa rodzaje:

  • rekreację – opalanie, spacery, aktywność fizyczną
  • zwiedzanie, czyli poznawanie historii i teraźniejszości niektórych państw.
W jaki sposób podróże rozwijają

Jak najlepiej podróżować?

Podróżowanie powinno być wygodne. Wycieczki masowe, autokarowe, nie są najlepszym sposobem na zwiedzanie. O wiele lepiej pojechać własnym samochodem lub polecieć samolotem i w ten sposób samodzielnie ułożyć plan zwiedzania każdego kraju. Rodzinne zwiedzanie może być okazją do frapującego spędzania wolnego czasu. Dzieci od najmłodszych lat powinny zyskać pewną wiedzę i poznać inne kraje. 

Podróżowanie nie musi być bardzo drogie

Można kupić bilety lotnicze kilka miesięcy wcześniej i polecieć na rodzinne wczasy lub romantyczny pobyt dla zakochanej pary. Wynajem apartamentu i samodzielne gotowanie posiłków jest także sposobem na oszczędności. Niektóre muzea zwiedza się nieodpłatnie w określone dni – oszczędności będą gwarantowane. Najlepiej pojechać przed sezonem lub po sezonie – wtedy nie ma tłumów i pobyt będzie tańszy. Rekomenduje się kupować produkty do przygotowania potraw na lokalnych bazarach czy w małych sklepikach, w cenach promocyjnych. Oszczędności są gwarantowane. Okazuje się, że pięciodniowy pobyt we Włoszech w listopadzie może kosztować ok. 2000 złotych na osobę (w tej cenie są noclegi, wyżywienie, bilety lotnicze, przejazdy miejscowe). Listopad to szary miesiąc w Polsce, ale bardzo piękny czas we Włoszech – wówczas jest ok. 20-22 stopni Celsjusza, a to bardzo dobra temperatura na zwiedzanie. Zakochana para wyda łącznie 4000 złotych, ale taki pobyt będzie źródłem wspomnień i czasem spędzonym w bardzo miły i przyjemny sposób. 

Podsumowując

Podróżowanie poszerza horyzonty, pozwala poznać świat i miło spędzać czas. Warto podróżować jak najczęściej – gdy tylko są finanse, czas i siły.